Araç Algılama Yönlendirme Sistemi
Araç yönlendirme sistemleri; Otoparktaki araçların boş park yeri bulmasını daha hızlı sağlamak için geliştirilmiştir.

Araç Algılama Yönlendirme Sistemleri


Araç yönlendirme sistemleri otopark içerisindeki sürücülerin vakitlerini ve yakıtlarını gereksiz yere harcamasına engel olan, pratik ve işlevsel sistemlerdir. Sürücünün bulunduğu yerden kendisi için en uygun otopark alanına ulaşmasını sağlayan bu sistemler hayatı kolaylaştıracaktır. Araç yönlendirme ve algılama sistemleri dinamik yön gösterme okları, boş park yerini gösteren sayı ekranları gibi akıllı yazılımlardan oluşur.

Araç Algılama Yönlendirme Sistemleri Nelerdir?

Araç algılama yönlendirme sistemleri arasında yer alan cihazları sayacak olursak bunlar dolu boş ultrasonic sensör sistemi, toplam boş yer gösterge ekranı, kat içi boş yer gösterge ekranı ve yazılımlı dolu boş gösterge sistemi olarak ayrılmaktadır.

Dolu boş otopark sistemleri otoparkta yer alan araçların daha hızlı ve kolay bir şekilde otopark alanında yer bulmasını sağlayan sistemlerdir. Boş park yerlerinin kolay bulunması için tasarlanan bu sistem araçların gereksiz yakıt harcamasının önüne geçecektir. Daha kısa sürede boş park alanlarının bulunmasını sağlayan sistem sayesinde minimum yakıt ve zaman kaybı yaşanacaktır. Bilgilendirme ekranları sayesinde her koridorda kaç tane boş park alanı olduğu görülebilecektir.

Toplam boş yer gösterge ekranı isminden de anlaşılacağı gibi yazılım sayesinde otoparktaki toplam boş alanı ve araç sayısını gösteren bir sisteme sahiptir. Led gösterge panelleri sayesinde sürücüler boş alanları görebilir.

Otopark araç yönlendirme sistemleri arasında yer alan kat içi boş yer gösterge ekranı, otopark girişlerinde sürücülerin zaman kaybını önleyerek onları boş yer bulunan alanlara yönlendiren bir sistemdir. Yazılımlı dolu boş gösterge sistemi de otoparklarda yetkili giriş çıkış işlemlerini uygulamak için kullanılan yazılımlardır. Güvenlik uygulamalarını gerçekleştirmek için de kullanılan bu sistem farklı projeler için de işe yarar ve pratik çözümler sunar.