Araç Altı Görüntüleme Sistemi
Yüksek güvenlik gereksinimli yerlerde araç altını tarayarak kontrol eden sistem.

Üst Düzey Güvenlik İçin; Araç Altı Kontrol Sistemleri

Araç altı kontrol sistemleri; araç altı tarama sistemleri, Railwalk (tren yolu tarayıcısı) ve tarama sistemlerini barındıran, güvenliği ve konforu sağlayan teknolojik sistemlerden biridir. Komutlarınıza göre hareket edecek olan araç altı görüntüleme sistemi, zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Akıllıca düşünülen bu teknoloji günlük hayat akışınızı kolaylaştıracak ürünlerdir.  Güvenliğiniz konusunda tedirgin olmanıza gerek kalmayan bu sistemler, gözden kaçırdığınız her şey için önlem almanızı sağlayacak.

Araç altı görüntüleme sistemleri çeşitleri arasında sayabileceğimiz araç altı tarama sistemi, hem araçların hem de bulunduğu ortamın güvenliğini sağlayan modellerden biridir. Kolaylıkla hayatınıza adapte edebileceğiniz bu ürün özellikle güvenliğin üst düzey olduğu bölgelerde kullanılır. Kamusal alanlarda, askeri birimlerde, otellerde ve girişlerde kontrolün sağlandığı noktalarda kullanılan bu access kontrol sistemleri, altını taradığı aracın bilgilerini saklayan bir sisteme sahiptir. Bilgiyi hafızasında tutan bu sistem aynı araç tekrar geçtiğinde iki görüntü arasında bir farklılık olup olmadığına bakar. Böylece gizlenmiş herhangi tehlikeli bir durum olduğunda anında ortaya çıkarabilir.

Araç Altı Tarama Sistemi

Araç altı tarama sistemleri olarak geçen seyyar araç altı tarama sistemi, araç altı görüntüleme sistemi ile benzer çalışma prensibine sahiptir. Daha önce taradığı bir aracın bilgilerini hafızasında tutan bu sistemin en önemli farkı zeminin kazılmaya uygun olmadığı yerlerde de zemin üstüne uygulanarak kullanılabilmesidir.

Akıllı geçiş sistemlerinden biri olan Rfid sistemi de otoparklar için tasarlanmış bir modeldir. Yüksek güvenlikli bariyer kontrol sistemi olarak da geçen Rfid, araçların otoparka daha hızlı ve güvenli olarak girmesini sağlar. Araçlara takılan bu kart ya da etiket sayesinde sistem araç otoparka yaklaştığı zaman tanıyacak ve güvenli geçişe imkan tanıyacaktır.

Araç altı kontrol sistemleri çeşitleri arasında yer alan Railwalk akıllı kontrol sistemi de, tren yolları için üretilen bir üründür. Tren yolundaki deforme alanları tespit eden sistem, oluşabilecek herhangi bir kazanın ya da hatanın da önüne geçtiği için son derece güvenilirdir.