Fotoselli Kapılar
İnsan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde ideal çözüm fotoselli kapılar...

Fotoselli Kapı Sistemleri

Otomatik kapı olarak da bilinen fotoselli kapılar, fotodirenç mantığıyla çalışan, günümüzde artık her binada görebileceğimiz, güvenli geçiş sağlayan kapı sistemleridir. Otomatik sensör ya da kontrol sistemi ile çalışan otomatik kapı sistemleri, insan ve araç geçişini kolaylaştırır. Geçiş kolaylığı sağlamasının yanı sıra zaman tasarrufu sunar ve güvenliğinizi arttırır.

 

 

Özellikle enerji tasarrufu sağlamak için üretilen bu kapılar fiziksel güce ihtiyaç duymadan zahmetsiz olarak açılacaktır. Ayrıca estetik yapılarıyla da işletme imajını koruyabilecek modelde olan fotoselli otomatik kapılar, dekorasyona uyum sağlar. Fotosele bağlı hareketi olan kapıların ısı kaybını da minimuma indirmesi avantajlarından biridir.

 

 

 

 

Yaklaşan objeyi algılayan ve otomatik olarak açılan fotoselli kapı sistemleri, özellikle giriş çıkış trafiğinin yoğun olduğu alanlarda tercih edilmektedir. Kullanılan modele göre özelliklerinin değiştiği kapılar AVM’lerde, kamu kurumlarında, hastanelerde otomatik geçiş izni vererek hayatı kolaylaştıran sistemlerdir.

 

 

 

 

Fotoselli Kapı Modelleri

 

 

El değmeden açılan fotoselli kapı sistemleri, çok fonksiyonlu çalışan ve kullanıcı dostu olan ürünlerdir. Hayatınızı daha da kolaylaştırmak için tercih edebileceğiniz otomatik kapı modelleri şunlardır:

 

 

Peer Serisi: Minimum ısı kaybını size sunan Peer serisi, şifre paneli olan ve kış konumunda kullanabileceğiniz, teknik özellikleri ile konforu bulacağınız bir otomatik kapı sistemidir. Ayrıca sistemde radar kullanımının olmadığı yerlerde elle açılmama özelliği de vardır.

 

 

 

 

Rapid Serisi: Fotoselli kapı modellerinden biri olan Rapid serisi, güçlendirilmiş motoru nedeniyle yoğun çalışma alanlarında tercih edilen bir sistemdir. Üstelik akü sistemi bulunduğu için elektrik kesintisi yaşandığında bile çalışmaya devam edecektir.

 

 

 

 

Döner Kapı: Sirkülasyonun çok olduğu alanlarda kullanılan fotoselli döner kapılar özellikle de AVM, hastane gibi alanlarda kullanılır. İnsan güvenliğini de maksimum düzeyde koruyan ve sıkışmayı algılayan kapılar içerideki ısıyı koruması nedeniyle avantajlıdır.