Sıkça Sorulan Sorular
White Rose şirketinin kurucusu Musa Akgül'dür.
White Rose 1990 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteren Akgüller Motor Şirketi tarafından 2005 yılında kurulmuş bir firmadır. Akgüller Motor adı altında 22 yıldır İstanbul'da üretim yapan şirket 2005 yılından bu yana merkezi Karaman'da White Rose markası ile imalat yapmaktadır.
White Rose markası altında şu anda 12 ana kalem ürünümüz ve bunların modelleri ile yedek parçalarından oluşan toplamda 22 kalem imalatımız mevcuttur. Endüstriyel Grup: Endüstriyel Fabrika kapıları, PVC branda kapılar, Yükleme rampası ve Yükleme körüğü. Otopark Grubu: Otopark Bariyer sistemleri, Kayar kapı motorları, Kişisel park sistemleri. Otomatik Kapılar: Fotoselli Kapı, Hermetik ameliyathane kapıları, Döner kapılar, Yangın kapıları. Güvenlik Grubu: Mantar Bariyer, Tuzak, Road blocker. Ev Otomasyonu: Garaj kapıları, Radarlı kapılar, Bahçe kapı motorları.
White Rose Yurt dışı pazarında ülke ana distiribütörleri vasıtası ile satış yapmaktadır. Şu anda 17 ülkeye satış yapan şirket 7 Ülkede yapılanmasını tamamlamış durumdadır. Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere Türk Cumhuriyetleri ve Rusya ile Ukrayna gibi Asya ülkelerinde de pazar sahibidir. Avrupa'da ise Fransa, Hollanda, Romanya ve Almanya'ya ürün sevk etmektedir.
White Rose İstanbul'da bulunan Marmara Bölge Müdürlüğü ve Karaman Merkez Fabrikadan satış yapmaktadır. Yurt içinde Bölge Ana Bayilikler kanalı ile ürünler tali bayilere oradan da son kullanıcılara ulaşmaktadır.
White Rose üretiminin büyük bir çoğunluğunu Karaman merkez fabrikada yapmakla birlikte Marmara Bölge Müdürlüğü üretim tesislerinde de bazı ürünlerin üretimini gerçekleştirmektedir.
Elektro mekanik motorlar kısa vadede bakım gerektirmez. Uzun vade de yetkili servis kontrolünde kapınızın bakımları yapılarak motorun ömrü uzatılabilir.
Active motorların hızları fabrika çıkışı standart hızda üretilir ve değiştirilemez. Jet serisi motorların fabrika çıkışı standart hıza ayarlanır, kapının durumuna göre yetkili servis tarafından hızı arttırılabilir veya düşürülebilmektedir.
Bahçe kapı motorlarının teknik verilerine göre kapınıza uygun model seçilmelidir. Kapı uzunluğu ve ağırlıkları çok önemlidir. Yanlış model seçimlerinde motor zarar görebilmektedir. Yetkili satıcı ve servis kontrolünde keşif yapılarak yanlış tercihler önceden önlenebilir.
Bahçe kapı motorlarımız her türlü access kontrol sistemleri ile tam uyumlu çalışmaktadır. Uzaktan kumanda, buton, plaka tanıma, ogs geçiş sistemi, kartlı geçiş vb. kontrol sistemleri ile çalıştırılabilmektedir.
Active serisi ile Jet serisi arasındaki farklar teknik verilerden detaylı bakılabilir. Active serisi motorlar 4-6 mt uzunluğundaki kapılar için 600-800 Kğ taşıma kapasitesine sahip 2 farklı model olarak AC-DC seçenekleri ile üretilmektedir. Jet serisi motorlar ise 6-12 mt uzunluğundaki kapılar için 1000-5000 Kğ olarak farklı modellerde üretilmektedir.
Dc model seçeneği akü sistemi sayesinde elektrik kesildiği anda devreye girerek sistemin 100 defa açılıp-kapanmasını sağlar. (Çalışma sayısı ile süresi kapının uzunluğuna ve ağırlığına göre değişir)
Elektro mekanik bariyerler kısa vadede bakım gerektirmez. Uzun vade de yetkili servis kontrolünde yay ayarı, akü verimliliği vb. bakımları yapılarak bariyerin ömrü uzatılabilir.
Bariyerler standart olarak sarı-siyah üretilmektedir. Özel renk seçenekleri fabrika ile görüşülerek opsiyonel olarak üretilebilmektedir.
Bariyerlerin hızları fabrika çıkışı standart hızda üretilir ve değiştirilemez.
Dynamic ve Solar Star modellerinin kol uzunlukları standart olarak 4-6 mt seçenekleri ile üretilmektedir. Pars Lx modelinin kol uzunluğu standart 4 mt'dir. Long zincir bariyerin standart olarak zinciri 25 mt üretilmektedir, özel ölçülerde fabrika ile görüşülerek opsiyonel olarak üretilebilmektedir.
Bariyerlerimiz her türlü access kontrol sistemleri ile tam uyumlu çalışmaktadır. Uzaktan kumanda, buton, plaka tanıma sistemi, ogs geçiş sistemi, ücretli otopark otomasyonu, kartlı geçiş vb. kontrol sistemleri ile çalıştırılabilmektedir.
Dc model seçeneği akü sistemi sayesinde elektrik kesildiği anda devreye girerek sistemin 750 defa açılıp-kapanmasını sağlar. (Çalışma sayısı ile süresi kol uzunluğuna ve ağırlığına göre değişir)
Fotoselli kapılar standart olarak mat eloksal üretilmektedir. Özel renk seçenekleri fabrika ile görüşülerek opsiyonel olarak üretilebilmektedir.
Mekanizmanın kanat hızları yetkili montajcı tarafından kanatların ebatlarına göre ayarlanabilmektedir.
Elektro mekanik mekanizmalar kısa vadede bakım gerektirmez. Uzun vade de yetkili servis kontrolünde tekerlek, akü verimliliği vb. bakımları yapılarak mekanizmanın ömrü uzatılabilir.
Fotoselli kapı mekanizmalarımız her türlü access kontrol sistemleri ile tam uyumlu çalışmaktadır. Uzaktan kumanda, buton, yangın alarm sistemi, personel takip sistemi, parmak izi okuyucu, kartlı geçiş vb. kontrol sistemleri ile çalıştırılabilmektedir.
Mekanizma akü sistemi sayesinde elektrik kesildiği anda devreye girerek sistemin 250 defa açılıp-kapanmasını sağlar. (Çalışma sayısı ile süresi kanat ebatlarına ve ağırlığına göre değişir)
Hidrolik ünite sistemi belli süreler zarfında bakım gerektirmektedir. Yetkili servisler aracılığı ile yıllık bakımları yapılmalıdır. Sistemin verimliliği ve sürekliliği açısından bakım önemlidir.
Mantar bariyer sistemleri her türlü access kontrol sistemleri ile tam uyumlu çalışmaktadır. Uzaktan kumanda, buton, plaka tanıma sistemi, ogs geçiş sistemi, ücretli otopark otomasyonu, araç altı tarama, uzaktan izleme ve kontrol, kartlı geçiş vb. kontrol sistemleri ile çalıştırılabilmektedir. Sistem istendiği taktirde opsiyonel olarak PLC kontrol sistemi bağlanabilir.
Mantar bariyerler standart olarak 500x260x27mm ila 900x260x50mm arası ölçülerde değişik modellerde üretilmektedir. Şartnamelere göre özel ölçülerde ve şekillerde üretim yapılabilmektedir.
Mantar bariyerlerin açma ve kapama hızları standart olarak ortalama 4-6 sn arasında değişkenlik gösterir. Terör olaylarına karşı opsiyonel olarak açma ve kapama hızları, mantar ölçülerine bağlı 1 saniye yapılabilmektedir.
Mantar bariyerler elektrik kesintilerinde manuel el pompası sayesinde yol geçişe açılır. İstenildiği taktirde opsiyonel olarak hem açma hemde kapama yapılabilir.
Sürücülerin araçları ile güvenli bir şekilde giriş çıkışlarının yapılabilmesi için trafik lambası ve senkronizasyonlu bariyer sistemi ile sağlanmaktadır. Güvenli geçişlerde giriş ve çıkış yönlerine loop dedektör döşenerek araçların ve sürücülerin güvenliği sağlanır.
Hidrolik ünite sistemi belli süreler zarfında bakım gerektirmektedir. Yetkili servisler aracılığı ile yıllık bakımları yapılmalıdır. Sistemin verimliliği ve sürekliliği açısından bakım önemlidir.
Road blocker sistemleri her türlü access kontrol sistemleri ile tam uyumlu çalışmaktadır. Uzaktan kumanda, buton, plaka tanıma sistemi, ogs geçiş sistemi, ücretli otopark otomasyonu, araç altı tarama, uzaktan izleme ve kontrol, kartlı geçiş vb. kontrol sistemleri ile çalıştırılabilmektedir. Sistem istendiği taktirde opsiyonel olarak PLC kontrol sistemi bağlanabilir.
Road blockerlar standart olarak H.50 cm ila H.100 cm arası ölçülerde değişik modellerde üretilmektedir. Şartnamelere göre özel ölçülerde ve şekillerde üretim yapılabilmektedir.
Road blocker'ın açma ve kapama hızları standart olarak ortalama 4-6 sn arasında değişkenlik gösterir. Terör olaylarına karşı opsiyonel olarak açma ve kapama hızları, road blocker ölçülerine bağlı 1 saniye yapılabilmektedir.
Elektrik Kesintisi; Road blocker elektrik kesintilerinde manuel el pompası sayesinde yol geçişe açılır. İstenildiği taktirde opsiyonel olarak hem açma hemde kapama yapılabilir. Geçiş Güvenliği; Sürücülerin araçları ile güvenli bir şekilde giriş çıkışlarının yapılabilmesi için trafik lambası ve senkronizasyonlu bariyer sistemi ile sağlanmaktadır. Güvenli geçişlerde giriş ve çıkış yönlerine loop dedektör döşenerek araçların ve sürücülerin güvenliği sağlanır.
White Rose Ar-Ge bölümünün yapmış oldugu K12 Çarpışma ( crash test ) testi 17.05.2008 tarihinde Karaman Organize Sanayi bölgesi White Rose'a tahsis edilmiş test alanında Noter ve Mühendisler huzurunda K12 Normlarına uygun yapılmıştır. Çarpışma (crash test) öncesi Mühendisler Odası tarafindan tahsis edilen iki Mühendis, aracın modifiyesiz olduğu ve sadece hız kazanması için aks millerinin söküldüğü Noter ile birlikte tesbit edilmiştir. 45 derece eğimli rampadan çalışır durumda bırakılan 79 model Ford Marka kamyon'un kasasına 2900 kg. ağırlık konularak kamyonun ağırlığı 7500 kg'a çıkartılmıştır. 88 km. hıza ulaşan araç çarpma anında 50 ton'luk bir baskı uygulayarak Road Blocker'a çarpmıştır ve blocker çarpışma sonucu görevini yapmış aracı parçalayarak aracın hedefine ulaşmasına engel olmuştur. Yukarıdaki veriler Noter tarafından resmi olarak belgelenmiştir. Araçta hasar gören kısımlar: Motor, şanzuman ve şaft parçalanarak yere düşmüştur. Direksiyon kutusu ve mili egilerek iş görmez hale gelmiştir. Kupa parçalanarak yere çakılmıştır. Şaseler egilmiş bir tarafın makas bağlantıları yerinden kopmuştur. Ön tekerlekler egilerek kasaya yaslanmıştır.
Hidrolik ünite sistemi belli süreler zarfında bakım gerektirmektedir. Yetkili servisler aracılığı ile yıllık bakımları yapılmalıdır. Sistemin verimliliği ve sürekliliği açısından bakım önemlidir.
Hidrolik Tuzak sistemleri her türlü access kontrol sistemleri ile tam uyumlu çalışmaktadır. Uzaktan kumanda, buton, plaka tanıma sistemi, ogs geçiş sistemi, ücretli otopark otomasyonu, araç altı tarama, uzaktan izleme ve kontrol, kartlı geçiş vb. kontrol sistemleri ile çalıştırılabilmektedir. Sistem istendiği taktirde opsiyonel olarak PLC kontrol sistemi bağlanabilir.
Hidrolik Tuzaklar standart olarak 2 mt H.37 cm ila 5 mt H.37 arası ölçülerde değişik modellerde üretilmektedir. Şartnamelere göre özel ölçülerde ve şekillerde üretim yapılabilmektedir.
Hidrolik Tuzakların açma ve kapama hızları standart olarak ortalama 4-6 sn arasında değişkenlik gösterir. Terör olaylarına karşı opsiyonel olarak açma ve kapama hızları, mantar ölçülerine bağlı 1 saniye yapılabilmektedir.
Hidrolik Tuzaklar elektrik kesintilerinde manuel el pompası sayesinde yol geçişe açılır. İstenildiği taktirde opsiyonel olarak hem açma hemde kapama yapılabilir.
Sürücülerin araçları ile güvenli bir şekilde giriş çıkışlarının yapılabilmesi için trafik lambası ve senkronizasyonlu bariyer sistemi ile sağlanmaktadır. Güvenli geçişlerde giriş ve çıkış yönlerine loop dedektör döşenerek araçların ve sürücülerin güvenliği sağlanır.
Rampalarımızın standart olarak üretilen modellerinde yükleme esnasındaki geçişlerde taşıma kapasitesi 6,5 ton'dur. Şartnamelere göre özel üretim yapılabilmektedir.
Menteşeli rampalar standart olarak 2000x2000 - 2000x2500 - 2000x3000 mm arası ölçülerde üretilmektedir. Teleskopik rampalar ise standart olarak 2000x2000 - 2000x2500 - 2000x3000 - 2500x2500 - 2500x3000 mm arası ölçülerde değişik modellerde üretilmektedir. Şartnamelere göre özel ölçülerde ve şekillerde üretim yapılabilmektedir.
Yükleme rampaları standart olarak siyah renkte yanları sarı şerit çizgili üretilmektedir. Özel renk seçenekleri fabrika ile görüşülerek opsiyonel olarak üretilebilmektedir.
Hidrolik ünite sistemi belli süreler zarfında bakım gerektirmektedir. Yetkili servisler aracılığı ile yıllık bakımları yapılmalıdır. Sistemin verimliliği ve sürekliliği açısından bakım önemlidir.
Garanti kapsamı süresince bakıma ihtiyaç duyulmaz. Garanti süresi bittikten sonra yıllık bakım anlaşması yapılarak kapının ve motorun uzun ömürlü çalışması sağlanır.
Kapıların standart ral rengi 9002 beyaz olarak üretilmektedir. İstenildiği taktirde opsiyonel olarak değişik ral renklerinde uygulanabilmektedir.
Motor; Alman Marantec, Panel; İtalyan Sicom, Aksesuar; Hollanda Flexi Force olarak bütün ürünler Avrupa standartlarına uygun sunulmaktadır.
Endüstriyel kapılarda standart olarak sunulan güvenlik sistemleri; Halat kopma, yay kırılma ve pnomatik çarpışma sensörü. Garaj kapılarında standart olarak sunulan; Emniyet fotoseli'dir. Opsiyonel olarak eklenebilecek güvenlik sistemleri; Loop dedektör, boy fotoseli, bazır vb. sistemlerdir.
Endüstriyel kapılarda 3 tip yataklama sistemi mevcuttur. 1. NL Standart Yataklama. 2. HL Yüksek Yataklama. 3. VL Giyotin Yataklamadır.
Endüstriyel tip kapılara standartların haricinde; Calaskar, sürme kilit, emniyet fotoseli, alıcı, kumanda, ikaz lambası, radar, loop dedektör, servis kapısı ve pencere gibi aksesuar uygulamaları yapılabilir.
Elektronik kartlar White Rose'un fabrikasında üretilmektedir.
Sistemlerin ihtiyaçlarına göre Ac ve Dc olarak tasarlanmışlardır.
Bahçe kapı motorları, Bariyerler, Fotoselli kapılar, Mantar bariyerler, Road blocker, Tuzaklar, Yükleme sistemleri, Endüstriyel kapılar vb. sistemler için üretilmektedir.
Uzaktan kumandalarımızın çalışma frekansı 433,9 Mhz'dir. Aralarında 3 modele ayrılmaktadırlar; S2 modeli sabit kodlu 2 kanallı dip siviç ile programlama, K4 modeli sabit kodlu 4 kanallı dip siviç ile programlama, R4 modeli değişken kodlu 4 kanallı cihaz ile programlama olarak üretilmektedirler.
Kapı operatörü ile cep telefonunuz arasında bağlantı sağlayan Gsm modülüdür. Cep com'un tasarlanma aşamasındaki düşünülen, müşterilerin yanlarında uzaktan kumanda taşımamalarıdır. Cep telefonu sayesinde kapınızın kontrolü sizde olacaktır. Kapınızın önüne yanaştığınızda cep telefonunuz yardımı ile bir çağrı atmanız kapınızın açılmasını sağlayacaktır.
Fotoselli kapılarda kullanılmak üzere tasarlanan dijital fonksiyon seçici, hem kapının durumunu gösterir hemde kontrol kolaylığı sağlar. Kapının hareketlerini, arızalarını, hangi modda olduğu gibi detayları dijital ekran yardımıyla sizlere aktarmaktadır.
Fotoselli kapılarda kullanılmak üzere tasarlanan radar, yanaşım fotoseli, kart okuyuculu şifre paneli gibi sistemler kapının kontrolünü kolaylaştırmaktadır. Radar sistemi kapı önüne hareketli bir cisim yaklaştığında kapının açılmasını sağlamaktadır. Yanaşım fotoseli genellikle ameliyathanelerde temassız dirsek hareketi ile kapının açılmasını sağlamaktadır. Kart okuyuculu şifre paneli genellikle personelin takip gerektirdiği yerlerde kart veya şifre ile geçişi sağlamaktadır.
R4 Uzaktan kumandaların programlanması için tasarlandı ve üretildi. Lcd codder cihazı ile R4 kumandanın şifreleme sistemi ve hafıza takibi yapılmaktadır.
BYF ; Otomatik kapılarda güvenliği arttırmak için tasarlanmış çok gözlü kontrol sistemidir. EMF; Otomatik kapılarda standart olarak sunulan tek gözlü emniyet fotosel sistemidir. LOOP DEDEKTÖR; Yüksek güvenlik sistemlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış yere döşenen metal kütle dedektörüdür.