Site ve Hastane Plaka Tanıma Sistemi
Site - Hastane Plaka Tanıma Sistemi
Site ve Hastahane gibi yoğun giriş çıkış yapılan yerlerde hızlı ve güvenli geçiş yapılmasını sağlayan sistemdir. Gelen aracın plakasını okuyarak kayıt altına alır ve geçiş izni verir. Kayıt altına alma özelliğiyle de ayrıca güvenlik önlemleri alınmış olur.
Ürün Resimleri
Ürün Videoları
Teknik Özellikler
Dökümanlar

Site ve Hastane Plaka Tanıma Sistemleri

Site ve hastanelerde oluşan yoğun araç trafiğini engellemek için kullanılan plaka tanıma sistemi giriş çıkışın daha hızlı akmasını sağlayan sistemlerden biridir. Hastane ve sitelerde önemli olan güvenlik denetimini de daha sistematik hale getiren geçiş sistemleri ziyaretçilerin ve konaklayanların güvenliğini sağlar.

Site ve hastane plaka tanıma sistemi giriş yapan aracın plakasını okur ve bilgileri depolar. Kayıt altına alınan bu veriler daha sonrasında raporlama için kullanılabilir. Böylece hastane ve sitenin geçmiş bilgilerine daha kolay ulaşılabilir, denetim daha hızlı sağlanabilir. Güvenlik önlemini maksimum düzeyde tutmak isteyenlerin tercih ettiği plaka tanıma sistemleri tanımlanmamış araçların giriş yapmasını engeller.

Alışveriş merkezlerinde, okullarda, üniversitelerde, otoyol kontrol noktaları ve terminallerde de kullanılan otomatik plaka tanıma sistemlerinin geniş bir kullanım ağı vardır. Kontrollü geçiş sağlayan plaka tanıma sistemi giriş kartları ve benzeri ürünlerin kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırır. Bu nedenle oldukça işlevsel olduğunu söyleyebileceğimiz bu sistemler bekleme süresini de minimuma indirir.

Araç plakalarının doğru bir şekilde algılanabilmesi için oluşturulan otomatik geçiş sistemleri araç yoğunluğunu azaltacağından özellikle hastanelerin ve sitelerin tercihidir. Hastane plaka tanıma sistemi sayesinde içeri alınan misafirlerin ne kadar kaldığı, hangi plakaya sahip olduğu ve benzeri bilgilere anında ulaşılabilir. Ayrıca aranan ve yasaklanan araçların giriş yapması da bu sayede engellenebilecek, sistem tehlikeli araç girişinde bilgi verecektir.

İstenilen saat ve tarihte giriş yapan araçlara ulaşabilme imkanı, site ve hastanelerin güvenlik denetimlerini kolaylaştırmaktadır. Raporlar araç geçiş esnasında çekilen fotoğraflarla birlikte gönderilebilir. Böylece olası soruşturmalarda büyük kolaylık sağlayan site ve hastane plaka tanıma sistemleri sadece izin verilen plakaların geçişine izin vererek bekleme sürelerini kısaltacak ve işleyişi kolaylaştıracaktır.