Geçiş Kontrol Sistemlerinin Kullanımı

30 Aralık 2019

Teknolojik ve donanımlı ürünlerin başında gelen, hayatı kolaylaştıran ürünlerden biri olan geçiş kontrol sistemleri, üstün performans hizmetlerine sahiptir.

Güvenlik ve kayıt gibi avantajlara sahip olan bu sistemler araç trafiğini kontrol altında tutmak ve geçişlerin güvenliğini sağlamak için oldukça ideal ürünlerdir.

Otomatik bariyerler, road blocker, otomatik kepenk ve geçiş turnikesi gibi sayabileceğimiz ürünleri kapsayan geçiş kontrol sistemleri günümüz teknolojisiyle üretilmiştir. Bu nedenle yeni teknolojilere %100 uyum sağlayan sistemler can ve mal güvenliğini ön planda tutar. Girişleri kontrol altında tutmak ve girişlerle ilgili verileri toplamak için tüm donanım ve yazılıma sahip olan ürünler, geçiş tanımlamalarına da sahiptir. Böylece geçiş izni verilen araçların beklemeden alana giriş yapması sağlanabilir.

Güvenliğinizi Geçiş Kontrol Sistemleriyle Sağlayın

Kamu binalarında, özel mülklerde, askeri alanlarda, otopark alanlarında ve daha sayılabilecek pek çok bölgede görülen geçiş kontrol sistemi, farklı güvenlik sistemleriyle entegre edilebilir. Parmak izi okuyucular, kart okuyucular gibi sistemlerle beraber çalışan geçiş kontrol sistemleri güvenliğin üst düzeye çıkarılmasına yardımcı olacaktır. Üstelik geçiş esnasında araçların bilgilerini alan sistemler ayrıntılı raporlama yapılmasına olanak tanır. Özellikle otopark alanlarında kullanılan bu sistemler sayesinde otopark alanına kaç araç girdiğini, saat aralığını, plaka bilgisini haftalık ve aylık gibi farklı periyotlarla görmek mümkündür.

Geçiş kontrol sistemlerinin her biri farklı ölçülerde ve farklı malzemelerle üretilir. Dayanıklılığı ile ön plana çıkan sistemler, çarpma testleriyle onaylandığı için güvenlik anlamında risk taşımaz. Bu nedenle askeriye gibi güvenliğin önemli olduğu alanlarda bile kullanılan sistemler akıllı teknolojiyle donatılmış ürünlerdir.

Geçiş kontrol sistemlerinin kurulumu ve montajı aşamasında size destek olan lider markalar işletmelere uzaktan da destek verebilecektir. Geçişlere hız kazandıran ve zamanı daha verimli kullanan bu sistemler istenilen ebatlarda üretilebilmektedir.