Otomatik Ödeme İstasyonlu Sistem
Otomatik Ödeme İstasyonlu Sistem
Ücretli otoparklarda otopark ücretinin sürücü tarafından otomatik olarak yapılmasını sağlar.
Ürün Resimleri
Ürün Videoları

Otomatik Ödeme İstasyonlu Sistemin Avantajları

 

Otopark yönetim sistemlerinden biri olan otomatik ödeme istasyonlu sistem, ücretli otopark alanlarında kullanılan ve otopark ücretinin, sürücü tarafından otomatik ve hızlı bir şekilde ödenmesini sağlayan bir sistemdir.

 

Kısa zamanlı park biletlerinin ve abone kartı yükleme işlemlerinin tamamen otomatik olarak halledilmesini sağlayan bu cihaz araç giriş çıkışlarının hızlanmasına olanak tanır. Güvenli ve kilitli sağlam bir kabinete sahip olan bu cihaz sadece zamandan değil, personelden de tasarruf sağladığı için oldukça önemlidir. Otopark yönetim sistemleri arasında yer alan otomatik ödeme istasyonlu sistem ergonomik bir tasarıma sahiptir.

 

Otoparka giriş yapan araç bilet makinasından biletini alacak ya da abone kartını okutacaktır. Bu işlemin ardından giriş bariyeri aktif hale gelecek ve araç giriş yapabilecektir. Daha sonrasında otomatik ödeme istasyonuna yönelen sürücü aracına gitmeden bu istasyonda ödeme işlemini halledebilecek ve geçiş yaparken bekleme süresi olmadan zaman kaybetmeyecektir.

 

Park etme ücretinin tahsilatının selfservis olarak sunulduğu bu sistem otopark yönetim sistemleri içerisinde önemli bir yere sahiptir. Otomatik ödeme sistemi için kurulan cihaz, otopark alanında yürüyerek ödeme ve görüntüleme yapılabilen en uygun alana kurulur. Çeşitli ödeme yöntemlerine sahip olan bu cihaz demir para, banknot, kredi kartı ve benzeri ödeme sistemleriyle kullanılabilir. Manuel ödeme istasyonlarında yaşanan zaman sorununu ve iş gücünü minimuma indiren otomatik ödeme sistemleri, pek çok otopark alanında aktif olarak kullanılmaktadır.

 

Otopark yönetim sistemleri yalnızca geçiş izni verilen araçların giriş yapmasına imkan tanıyan, bu nedenle güvenliği sağlamak için de tercih edilen sistemler arasındadır. Sadece giriş çıkış hızını arttırmak için değil, aynı zamanda güvenliği sağlamak için de tercih edilen bu yöntem kalıcı ve yenilikçi çözümler sunar.