Ücret Biletli Otopark Sistemi
Otopark Yönetim Sistemi
White Rose Biletli Otopark sistemi, ücretli otoparklar için geliştirdiğimiz, kullanıcının otopark girişine konumlandırdığımız bilet verme makinasından aldığı bilet ile girişini sağlayıp, çıkış işlemi sırasında da aynı bilet ile sistem yazılımı üzerinden ücretinin otomatik olarak hesaplanmasını sağlayan yönetim yazılımıdır.
Ürün Resimleri
Ürün Videoları

Biletli Otopark Sistemleri

Ücretli otopark sistemleri içerisinde en yaygın olarak kullanılan sistemlerden biri biletli otopark sistemidir. Yüksek performansta çalışan bu sistemler plaka tanımalı ve ücret biletli olacak şekilde ikiye ayrılabilir.

Ücretli biletli otopark sistemi işleyişinde, otoparka gelen araç girişte yer alan bilet kabininden bilet alır. Tam bu sırada bilet verme cihazının önünde yer alan loop araç dedektörü aracın varlığını algılar. Bilet almak için aracın dedektörün onu algılayabileceği bir alanda olması zorunludur. Araç bariyerden geçince alınan bilet numarası iç kısımda yer alan araçlar listesine eklenmiş olur.

Biletlerin üzerinde tarih, saat ve barkod numarası bilgiler olduğu için aracın çıkış yaptığı esnada barkodu okutmak yeterli olacaktır. Sistem bileti elektronik olarak değerlendirerek ücretlendirme yapar. Abonelik sisteminin de kurulabileceği biletli otopark sistemi oldukça avantajlıdır ve giriş çıkış kontrolünü düzenler.

Otopark Yönetim Sistemi

Plaka tanımalı otopark sisteminde ise aracın plakası sisteme tanımlandığından, araç belirli bir mesafeye yaklaştıktan sonra elektronik sistem plakayı tanıyacak ve aracın geçişine izin verecektir. Özellikle giriş çıkış trafiğinin yoğun olduğu kalabalık alanlarda kullanılan bu otopark yönetim sistemi, hızlanmak adına önemlidir. Bilet alma aşamasındaki bekleme anından sizi kurtaracak olan bu sistem araçların hızlı giriş ve çıkış yapmasını sağlar.

Vardiya sonlarında ya da gün sonlarında otomatik rapor veren bu sistemler otoparka giriş ve çıkış yapan araç sayısını belirleyecek, günlük hasılatı ve park içerisinde kalan toplam araç sayısını gösterecektir. Otopark otomasyon programını kullanabileceğiniz bu sistemler hayatı kolaylaştıracak ve size zaman kazandıracaktır. Biletli otopark sistem fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi alabilir ve bu sistemin sağladığı avantajları detaylarıyla öğrenebilirsiniz.