Sektörümüzün Geleceği İçin Önemli Bir Dava Kazandık

17 Nisan 2017

Geçtiğimiz yıl katılmış olduğumuz "TBMM Çankaya, Dikmen ve Ayrancı girişlerine yol kesici ve mantar bariyer alım ihalesi"nde

 

Teknik özellik bölümünde 10. maddede yer alan "Road blocker ve Hidrolik Mantar bariyerleri K12, PAS68 ve IWA14 sertifikalarından birisine sahip olacak ve bununla ilgili sertifikalar ihale dosyasında idareye sunulacaktır. Ayrıca istenilen ürünler çarpışma sonrası çalışır vaziyette bulunacaktır" şartını karşılamamıza rağmen bu şartı karşılamayan başka bir firma eksik belge ve yanlış yönlendirme yaparak söz konusu ihaleyi kazanmıştı.

İhalenin eksik belge ve yanlış yönlendirme yapan firmaya verilmesinden sonra bu kararın iptali için açtığımız idari dava Ankara 12. İdare Mahkemesi tarafından kabul edilmiş ve söz konusu işlem iptal edilmişti. Bu karar Danıştay 13. Dairesi tarafından da onanarak kesinleşmiştir. Böylelikle söz konusu ihalenin bir sene sonra iptalini sağlamış bulunuyoruz. Daha fazla bilgi için ekteki dökümanları inceleyebilirsiniz. Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.